Mauricius

 

Maurícius je ostrovný štát ležiaci v juhozápadnej časti Indického oceánu v súostroví Maskarény. Rozprestiera sa približne 900 km východne od ostrova Madagaskaru. Súčasťou Maurícia sú i ďalšie ostrovčeky: na východe Rodrigues, na severovýchode Cargados – Carajos a na severe Agalega. Táto exotická destinácia vám ponúka mimoriadne kvalitné služby za dobré ceny, ktoré sú jedny z najnižších cien v oblasti Indického oceánu. Čoraz väčšej obľube sa teší uzatvorenie manželského zväzku práve na niektorom z ostrovov v Indickom oceáne. Hotely na ostrove ponúkajú špeciálne svadobné a novomanželské balíčky služieb, alebo je možné si objednať svadbu u niektorých zo špecializovaných agentúr.

Keďže je Maurícius kozmopolitný štát, unikátna je i jeho gastronómia, zachytáva totiž to najlepšie z každej  jeho kultúr a vychutnať si tak môžete pikantné orientálne jedlá, ale i vynikajúcu indickú, čínsku, či francúzsku kuchyňa v podobe špecialít. Maskotom Maurícia je vyhynutý vták, ktorého miestni ľudia volajú „dodo“. Sošky tohto posvätného vtáka sú ako suvenír dostupné vo všetkých možných formách, farbách a podobách, na tričku, z dreva, kovu alebo aj zo zlata. Originálnym vyhľadávaným darčekom sú tiež ručne robené šperky z mušlí, keramika, výrobky z dreva, miestny čaj alebo poštové známky.

     Tu je niekoľko typov na nezabudnuteľnú dovolenku:

BALACLAVA – letovisko na severozápadnom pobreží s bielou piesočnatou plážou lemovanou kokosovými palmami, leží pri zálive Baie aux Tortues (Korytnačia zátoka). Táto oblasť je považovaná za jedno z najkrajších miest na ostrove. V areáli je hotelový komplex, reštaurácie, obchody, detský klub, bary, bazény s lehátkami a slnečníkmi, prenájom áut, motoriek a bicyklov. Hotely ponúkajú relaxačné procedúry v SPA. Pre hostí, ktorí dávajú prednosť aktívnejšej dovolenke je tu k dispozícii veľká ponuka vodných športov, windsurfing, šnorchlovanie, šliapadlá, kanoe, stolný tenis, joga, volejbal futbal, tenisové kurty a iné.

BELLE MARE – luxusný rezort, nachádza sa na východnom pobreží ostrova, 52 km od letiska, má neobyčajne krásne pláže uprostred tropickej záhrady. Je tu množstvo hotelov, ktoré ponúkajú služby pre rodiny s deťmi, detské bazény, herné miestnosti, animačné programy pre najmenšie deti od 4 do 11 rokov. Súčasťou niektorých hotelov v tomto rezorte sú kúpele, ktoré poskytujú rôzne liečebné procedúry, ako je sauna, vírivka a turecký kúpeľ/hammam, aromaterapiu a masáže a iné.

TAMARIN – veľmi vyhľadávaný plážový rezort vhodný na kúpanie, potápanie a surfovanie. Nachádza sa 35 km od hlavného mesta Port Louise na západnom pobreží, v blízkosti čarovnej lagúny sa nachádza národný park, ktorý je obľúbeným cieľom turistov.

LE MORNE – prepychové letovisko na polostrove v juhozápadnom cípe ostrova s piesčitou plážou lemovanou palmami, obkolesenou skalnatými výbežkami hôr v diaľke. Práve tu si môžu milovníci vodných športov prísť na svoje pri aktivitách ako windsurfing, vodné lyžovanie, plachtenie, jazda na kajaku, šnorchlovanie a potápanie.

     Na Maurícius je najvhodnejšie vycestovať v období našej jesene a zimy, pretože vtedy je na ostrove najteplejšie obdobie. Na Maurícii panuje vlhké tropické podnebie, pršať alebo svietiť slnko tu môže prakticky kedykoľvek. S výberom lokality, pláže, hotela vám na základe skúsenosti získaných z tohto exotického ostrova určite poradíme a poskytneme dôležité informácie.

 
Miestny názov                
  • dlhý Republic of Mauritius
  • krátky Mauritius
Hlavné mesto     Port Louis -150 000 obyv. (2005)
Najväčšie mesto                             Port Louis
Úradné jazyky                   angličtina
Štátne zriadenie               republika
Vznik     12. marec 1968
Rozloha               2 040 km²
Počet obyvateľov            1281 000 obyv.
Mena                   maurícijská rupia (MUR)
Časové pásmo   UTC+4
Medzinárodný kód                         MUS / MU
Medzinárodná poznávacia značka                           MS
Internetová doména                      .mu
Smerové telefónne číslo                              +230