Maldivy

   

  Maldivy, dlhý tvar Maldivská republika je ostrovný štát v Indickom oceáne v blízkosti južného cípu Indie a skladá sa z niekoľkých atolov a 1196 ostrovov, z ktorých miestni obyvatelia obývajú 220 a 87 ostrovov sa využíva na cestovný ruch a patria medzi najatraktívnejšie turistické miesta na zemeguli.

Maldivy sú priamo stvorené pre relaxáciu a aktívny odpočinok. Pre celú oblasť je typické priezračné more a biele piesočné pláže lemované palmami, nazývané tiež „skutočný raj na zemi“. Sú tu výborné podmienky pre vodné športy, šnorchlovanie, potápanie začiatočníkov i profesionálov, ale i výlety loďou okolo lagúny. Turistom nedoporučujeme fotografovať domorodé ženy, piť alkohol mimo turistických rezortov. Na prírodu sú miestni ľudia patrične hrdí a všetci sa k nej chovajú veľmi ohľaduplne, čo sa vyžaduje aj od turistov. Pred vstupom do krajiny nie je nutné mať vízum. Vízum je udelené pri vstupe do zeme bez poplatku na dobu 30 dní všetkým návštevníkom, ktorí budú mať platný cestovný pas, letenku a dostatok finančných prostriedkov na uhradenie nákladov pri pobyte v krajine alebo potvrdenie rezervácie z hotela či rezortu, kde plánujete tráviť dovolenku. Medzi hlavné turistické centrá patrí Ari Atol, North Male Ato, South Male Atol, Lhaviyani Atol, a Baa Atol, Canareef Resort Maldives, Sun Island Resort & Spa, The Barefoot Eco Hotel. S výberom tej najkrajšej pláže vám poradíme.

Miestnou menou je maldivská rupia, ale väčšina obchodníkov prijíma i americké doláre. V bankách je možné bez problémov vymeniť USD, prijímajú sa cestovné šeky a platobné karty všetkých veľkých finančných inštitúcii (American Express, VISA, MasterCard, a EuroCard).

     Maldivy sú perfektnou destináciou pre nádhernú dovolenku a to vďaka polohe v rovníkovom pásme, stálemu počasiu a nedotknutej prírode. Slnko, pláže s jemným bielym pieskom, všade prítomné kokosové palmy, bledomodré nebo, podmorský svet prekypujúci životom sú kľúčom ku šťastiu, harmónii a načerpaniu pozitívnej energie. V tomto tropickom raji prežijete nezabudnuteľné chvíle!

 

Miestny názov                
  • dlhý               (Divehi) Raajjeyge Jumhooriyyaa
  • krátky Divehi Raajje (Divehi ráddže)
Hlavné mesto                   Male
Najväčšie mesto                             Male
Úradné jazyky                   maldivčina (divehi)
Štátne zriadenie               republika
Vznik                    26. júla 1965 (nezávislosť od Spojeného kráľovstva)
Rozloha celková               298 km²
Počet obyvateľov           
  • sčítanie (2005) 349 106 obyv.
Mena                   rufiyaa (rupia) (=100 laarov) (MRV)
Časové pásmo   UTC+5
Medzinárodná poznávacia značka                           MV
Internetová doména                      .mv
Smerové telefónne číslo                              +960