Egypt

 

Egyptské pobrežie je miestom pre celoročné rekreácie. Väčšina dní je slnečná a je pochopiteľné, že sem ľudia unikajú pred európskou zimou a a hľadajú slnečné počasie pre svoj oddych a relax práve v tejto lokalite. Turistom ponúkame vysoký nadštandard v špičkových hoteloch a hotelových komplexoch, súčasťou ktorých sú bazény, vlastné záhrady, sauny, posilňovne a veľký rad atrakcii ako sú tobogany, vodopády a kĺzačky.

Dovolenkové rezorty v Egypte samozrejme ponúkajú možnosti vodných športov, výletných plavieb a zaujímavých animačných programov. Medzi atrakcie patrí určite aj plávanie s delfínmi, plavby ponorkami alebo pozorovanie veľrýb. V Egypte je nespočetné množstvo príležitostí na fakultatívne výlety. Počas nich môžete navšítviť historické pamiatky starovekého Egypta, chrám v Luxor-e, Údolie kráľov, Karnak, Káhiru i pyramídy v Gíze. Pozdĺž Nílu možno obdivovať viac ako 70 pyramíd, staroveké chrámy, pohrebiská a pozostatky dávnej civilizácie.

     Hlavné egyptské letoviská sú tvorené luxusnými hotelmi a ….vybavenými rezortmi, medzi ne patrí napr. Hurghada. Táto lokalita je v  súčasnosti  najväčším  turistickým strediskom pri Červenom mori a môže sa pochváliť veľkým komfortom hotelov, rozsiahlymi plážami, exotickou prírodou, množstvom najrozličnejších aktivít a má strategickú polohu vzhľadom k pamiatkam. Voda je príjemne teplá a priezračná, takže viditeľnosť je dobrá i vo väčších hĺbkach. Z toho dôvodu je táto lokalita jedným z najobľúbenejších miest potápačov, od začiatočníkov až po skúsených, ktorí sú organizovaní vo viac než stovke potápačských centier a škôl.

Hurgada zlučuje do jedného regiónu niekoľko oblastí a každá má svoje špecifiká. Centrom je El Dahar, Sakkala. Nejsevernejšie je dobre vybavené stredisko El Gouna, južným smerom sa nachádza oblasť Shahl Hasheesh, Makadi, Soma Bay a Safaga.

Na južnom konci Sinajského polostrova sa nachádza turistické letovisko Sharm El Sheikh, ktoré sa stalo obľúbeným miestom pre našich dovolenkárov. Vody okolo sinajského pobrežia sú jedny z najčistejších na svete. Svojich návštevníkov láka krásnym pobrežím, priezračnou vodou Červeného mora, nekonečným slnkom, dokonalým pohodlím. Bohatstvo Sharm El Sheikhu nespočíva len v krásnych plážach, luxusných hoteloch, ale je zaujímavé  aj širokou ponukou rôznych aktivít. Veľmi populárne je vďaka prítomnosti vzácnych koralov a bohatého podmorského života tiež potápanie a šnorchľovanie. V blízkosti je možné navštíviť Ras Mohamed National Park – krásny prírodný park s púštnou prírodou okolo mora. K obľúbeným výletom patria aj plavby na ostrovy Tiran a Coral alebo jazdecké výlety do okolia.

V letovisku Berenica je zaujímavý veľký a rozľahlý hotelový komplex Lahami Bay Beach Resort. Komplex je veľmi pekný, pokiaľ mienite svoju dovolenku tráviť predovšetkým kúpaním v krásnom mori a odpočinkom v plne vybavenom hotelovom areáli, letovisko Berenice vás určite nesklame.

Taba leží v najsevernejšej časti riviery Sinajského poloostrova a je celoročným obľúbeným miestom pre kľudné rodinné dovolenky, prázdniny plné zábavy a športu pre mladých ľudí, ale i romantické chvíľky milencov a novomanželov. Zaraďuje sa napriek tomu, že ide o menší rezort, medzi luxusné egyptské letoviská, v ktorom sú moderné hotelové päťhviezdičkové komplexy hotelov a  kasína. Vyberú si  nároční klienti, ale i mladí ľudia, ktorí radšej zvolia kemp. Tunajší kemp Basata je označovaný ako ekologický kemp, nachádza sa priamo na pláži a skladá sa z chatiek vystavaných z prírodných materiálov. Ďalšie známe miesto je  Taba Riviera.

     V Egypte je sa nachádzajú jedinečné miesta, ktoré stoja za to, aby ste ich videli, ak už ide  o rozsiahle rezorty, národné parky, podvodné kráľovstva,  určite sú zaujímavé i archeologické pamiatky a záhady starovekého sveta, ale pozoruhodný je i moderný Egypt.

 

Miestny názov :  Misr (egypt. dialekt: Masr)
Hlavné mesto Egypta:   Káhira     30°2′ s.š. 31°13′ v.d.
Najväčšie mesto:     Káhira
Úradné jazyky:  arabčina
Zvolený prezident:    poloprezidentská republikaAbdel Fattah el-Sisi
Vznik:    28. február 1922
Susedia:  Izrael, Sudán, Líbya
Rozloha celková:  1 001 449 km²
Počet obyvateľov:  82,06 milióna
Mena:  egyptská libra (EGP)
Časové pásmo: Časové pásmo:  UTC +2 hodiny
Medzinárodný kód:  EGY / EG
Medzinárodná poznávacia značka: ET
Internetová doména: .eg
Smerové telefónne číslo: +20
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire:
Adel Husein Rostom, P.O.BOX 450
11794 – Ramses Post Office Dokki,, Cairo, Egypt
el.:         +20 233358240, +20 233357544, +20 233376901
mobil:   +201222168227